Na kurs prawa jazdy Kat.B, składa się z 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych, oraz 30 godzin zegarowych zajęć praktycznych, kurs rozpocząć można trzy miesiące przed ukończeniem 18 roku życia. Staramy się uproszczać formalności związane z rozpoczęciem szkolenia i tak do zapisu na kurs wymagany jest tylko jeden dokument potwierdzający tożsamość. W późniejszym terminie konieczne będzie wykonanie badania lekarskiego, przez lekarza uprawnionego do badania kandydatów na kierowców. Istnieje możliwość wykonania badania w naszym Ośrodku. Następnie wraz ze zdjęciem (3,5 cm x 4,5 cm z wizerunkiem od przodu), należy udać się do Wydziału Komunikacji w celu ,,wyrobienia” numeru Profilu Kandydata na Kierowcę. Jest to elektroniczny dokument, zawierający dane osoby starającej się o uzyskanie uprawnień. Każdy profil ma swój unikalny numer. Poniżej przedstawiamy etapy szkolenia przyszłego kierowcy:

  • Zajęcia teoretyczne. Kursant otrzymuję na swój telefon komórkowy hasła dostępowe do programu z wykładami prowadzonymi on-line, w czasie rzeczywistym (w razie braku możliwości obecności na wykładzie ,,na żywo” jest opcja wysłuchania wykładu z odtworzenia w późniejszym terminie), pełną bazę pytań egzaminacyjnych, oraz dostęp do podręcznika w wersji elektronicznej. Pełny cykl wykładów trwa 10 dni roboczych, po tym czasie Kursant może umawiać się na ,,jazdy”. Dodatkowo w trakcie trwania kursu, uczestnik szkolenia odbędzie zajęcia z pierwszej pomocy w siedzibie Ośrodka. Prowadzącym zajęcia jest dyplomowany Ratownik Medyczny.
kursy doszkalające na prawo jazdy
  • Zajęcia praktyczne. Prowadzone są samochodach Opel Corsa, Hyundai I20. Są to pojazdy identyczne do tych, jakich używa się na egzaminach państwowych w Warszawie i Garwolinie. Istnieje możliwość odbycia kursu samochodem Toyota Yaris Hybrid z AUTOMATYCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW. Należy pamiętać, że zdając egzamin państwowy pojazdem z ,,automatem”, będzie można jeździć w przyszłości tylko takim pojazdem. Stosowna adnotacja zostaje wpisana do dokumentu prawa jazdy.

✔ Terminy zajęć praktycznych ustalane są indywidualnie.

✔ Jazdy odbywają się przez cały tydzień w godzinach: pn-pt: 8.00 – 21.00, sob: 8.00 – 14:00.

✔ Jeździmy w miejsca gdzie odbywają się państwowe egzaminy praktyczne.

✔ Na początku szkolenia Kursant odbywa zajęcia praktyczne ,,pod okiem” kilku różnych Instruktorów, wszystkimi pojazdami którymi dysponuje Ośrodek. Na dalszym etapie, osoba szkolona ma możliwość wyboru instruktora oraz samochodu.

Po ukończeniu obu części szkolenia, aktualizowany jest Profil Kandydata na Kierowcę i Kursant może zapisać się na egzamin państwowy.

kursy szkoła nauki jazdy Otwock
kursy w szkole nauki jazdy Otwock

LIDER – Ośrodek szkolenia kierowców – szkoła nauki jazdy w Otwocku – kursy na prawo jazdy