Na kurs prawa jazdy Kat.B, składa się z 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych, oraz 30 godzin zegarowych zajęć praktycznych, kurs rozpocząć można trzy miesiące przed ukończeniem 18 roku życia.

Część teoretyczną rozpocząć można dowolnego dnia !!!

Dajemy również możliwość odbycia części teoretycznej szkolenia w formie przyspieszonej !!!

Szkolenie teoretyczne prowadzone jest pod kontrolą Instruktora, który ma stały wgląd w postępy Kursanta pod kątem, udziału w wykładach, ilości zrealizowanych pytań egzaminacyjnych i zdanych egzaminów próbnych.

Kursant otrzymuję na swój telefon komórkowy hasła dostępowe do programu szkoleniowego, zawierającego:

✔Dziesięć wykładów prowadzonych on-line (istnieje możliwość uczestnictwa w wykładach w czasie rzeczywistym)

✔Dostęp do podręcznika w wersji elektronicznej

✔Aktualną bazę pytań egzaminacyjnych.

Po wysłuchaniu każdego z wykładów osoba szkolona odpowiada na pytania testowe z bazy pytań egzaminacyjnych .

Kolejnym etapem szkolenia teoretycznego jest symulacja egzaminu państwowego, gdzie Kursant uczy się radzić sobie z presją czasu. Po uzyskaniu kilkukrotnego pozytywnego wyniku z egzaminu próbnego Kursant zapisywany jest w Ośrodku na państwowy egzamin teoretyczny.

Część praktyczną szkolenia, oraz zajęcia z Ratownikiem Medycznym przeprowadzamy po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

kursy doszkalające na prawo jazdy

Zajęcia praktyczne. Prowadzone są samochodach Opel Corsa, Hyundai I20. Są to pojazdy identyczne do tych, jakich używa się na egzaminach państwowych w Warszawie i Garwolinie. Istnieje możliwość odbycia kursu samochodem Toyota Yaris Hybrid z AUTOMATYCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW. Należy pamiętać, że zdając egzamin państwowy pojazdem z ,,automatem”, będzie można jeździć w przyszłości tylko takim pojazdem. Stosowna adnotacja zostaje wpisana do dokumentu prawa jazdy.

✔ Terminy zajęć praktycznych ustalane są indywidualnie.

✔ Jazdy odbywają się przez cały tydzień w godzinach: pn-pt: 8.00 – 21.00, sob: 8.00 – 14:00.

✔ Jeździmy w miejsca gdzie odbywają się państwowe egzaminy praktyczne.

✔ Na początku szkolenia Kursant odbywa zajęcia praktyczne ,,pod okiem” kilku różnych Instruktorów, wszystkimi pojazdami którymi dysponuje Ośrodek. Na dalszym etapie, osoba szkolona ma możliwość wyboru instruktora oraz samochodu.

Staramy się uproszczać formalności związane z rozpoczęciem szkolenia i tak do zapisu na kurs wymagany jest tylko jeden dokument potwierdzający tożsamość. W późniejszym terminie konieczne będzie wykonanie badania lekarskiego, przez lekarza uprawnionego do badania kandydatów na kierowców. Istnieje możliwość wykonania badania w naszym Ośrodku. Następnie wraz ze zdjęciem (3,5 cm x 4,5 cm z wizerunkiem od przodu), należy udać się do Wydziału Komunikacji w celu ,,wyrobienia” numeru Profilu Kandydata na Kierowcę. Jest to elektroniczny dokument, zawierający dane osoby starającej się o uzyskanie uprawnień. Każdy profil ma swój unikalny numer. Po ukończeniu szkolenia, PKK jest aktualizowany i Kursant może zapisać się na egzamin państwowy.