Zapisy on-lineZaufane opinie

KURSY

Na kurs prawa jazdy Kat.B, składa się z 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych, oraz 30 godzin zegarowych zajęć praktycznych, kurs rozpocząć można trzy miesiące przed ukończeniem 18 roku życia. Staramy się upraszczać formalności związane z rozpoczęciem szkolenia i tak do zapisu na kurs wymagany jest tylko jeden dokument potwierdzający tożsamość. W późniejszym terminie konieczne będzie wykonanie badania lekarskiego, przez lekarza uprawnionego do badania kandydatów na kierowców. Istnieje możliwość wykonania badania w naszym Ośrodku. Następnie wraz ze zdjęciem (3,5 cm x 4,5 cm z wizerunkiem od przodu), należy udać się do Wydziału Komunikacji w celu ,,wyrobienia” numeru Profilu Kandydata na Kierowcę. Jest to elektroniczny dokument, zawierający dane osoby starającej się o uzyskanie uprawnień. Każdy profil ma swój unikalny numer. Poniżej przedstawiamy etapy szkolenia przyszłego kierowcy:

  • Zajęcia teoretyczne. Kursant otrzymuję na swój telefon komórkowy hasła dostępowe do programu z wykładami prowadzonymi on-line, pełną bazę pytań egzaminacyjnych, oraz dostęp do podręcznika w wersji elektronicznej. Pełny cykl wykładów trwa 10 dni roboczych, po tym czasie Kursant może umawiać się na ,,jazdy”.
  • Zajęcia praktyczne. Prowadzone są samochodach Opel Corsa, Hyundai I20. Są to pojazdy identyczne do tych, jakich używa się na egzaminach państwowych w Warszawie i Garwolinie. Istnieje możliwość odbycia kursu samochodem Toyota Yaris Hybrid z AUTOMATYCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW. Należy pamiętać, że zdając egzamin państwowy pojazdem z ,,automatem”, będzie można jeździć w przyszłości tylko takim pojazdem. Stosowna adnotacja zostaje wpisana do dokumentu prawa jazdy.

✔Terminy zajęć praktycznych ustalane są indywidualnie.

✔Jazdy odbywają się przez cały tydzień w godzinach: pn-pt: 8.00 – 21.00, sob: 8.00 – 14:00.

✔Jeździmy w miejsca gdzie odbywają się państwowe egzaminy praktyczne.

✔Kursant ma możliwość wyboru instruktora oraz samochodu, na którym chce być szkolony.

Po ukończeniu obu części szkolenia, aktualizowany jest Profil Kandydata na Kierowcę i Kursant może zapisać się na egzamin państwowy.